POKORILI EKIPU „NAPREDKA“ U KRUŠEVCU: Košarkaši Vršca ostvarili petu pobedu u sezoni

81
0
SHARE

Košarkaši Vršca savladili su ekipu Napredka u Kruševcu, rezultatom 69:75 (14:25, 15:15, 20:12, 20:23).

Vršac je ostvario pobedu u Kruševcu, petu, ove sezone, a drugu na gostujućim terenima. Tim trenera Đokića je u najvećem delu meču imao potpunu kontrolu igre i rezultata, dok su domaćinu pripali uvodni i završni minuti.

Kruševljani su poslednji put vodili u 5. minutu (9:8), a preokret su najavili Krstović, Stojadinović, Marelja i Đerić, čijim je koševima Vršac došao do prednosti od 8 poena u finišu prve četvrtine (19:11).

Do kraja prvog perioda prednost Vršca dostigla je dvocifrenu razliku, i neokrnjena sačuvana do kraja prvog poluvremena. Napredak je pripretio u trećoj četvrtini zahvaljujući poenima Jeremića i Miladinovića, kada je stigao na samo tri poena zaostatka (49:52), ali je najbolji pojedinac meča, Aleksandar Marelja, sa šest vezanih poena odbio napad domaćih i vratio brod svog tima u mirne vode. Kruševljani su preko Dejvisa i Miladinovića pokušali da dođu do neizvesne završnice, ali su Vrščani smireno odbili napad, naravno preko izvanrednog Marelje, koji je je u finišu stavio tačku na svoju briljantnu partiju.

U narednom kolu Vršac dočekuje kraljevačku Slogu, utakmica je na programu u subotu, 26. Novembra u Centru Milenijum, sa početkom u 18 časova.

Izvor: Juzni Banat