METALAC – VRŠAC 80:85 (25:24, 18:23, 16:24, 21:14)

Gledalaca 500, sudije: Jovčić, Čukalović, Milojević

METALAC: Radivojević 5, Jelić, Janković 10 (6 sk), Šarenac, Đ. Đukanović 11 (3 sk), B. Đukanović 20, Vasić 17 (6 as), Pavlović, Milutinović, Dujković, Ostojić 8 (8 sk), Hukić 6 (3 sk)

VRŠAC: Pavković 3 (4 sk, 8 as), Pavlović 8 (6 sk, 2 as), Mitrović, Krstović 15 (6 sk, 5 as), Jovović 10 (4 as), Uzelac, Spasojević, Savović 7, Dimić, Stojadinović 24 (6 sk), Đerić 5 (2 sk, 1 as), Marelja 13 (3 sk, 1 as)
Vršac je uspešno prebrodio jedno od težih gostovanja ove sezone i Novu godinu dočekaće kao lider šampionata. Rešenost da osvoje bodove izabranici trenera Đokića pokazali su još u uvodnoj četvrtini kada su stekli 13 poena prednosti u 6. minutu (21:8). Međutim, Valjevci su pokazali da su ekipa sa karakterom, serijom 12:0 preokrenuli su rezultat i na prvi odmor otišli sa minimalnim vođstvom (25:24). Vrščani su početkom druge četvrtine ponovo preuzeli vođstvo, održavali ga do poluvremena, ali nijednog trenutka nisu uspeli da steknu značajniju razliku. U drugom poluvremenu razigrao se iskusni Bojan Krstović i najviše zahvaljujući njemu Vršac ponovo stvara dvocfrenu prednost (45:62, 25. min).

Nešto kasnije Pavković je trojkom podigao prednost Vršca na +15 (50:65), da bi košem Stojadinovića u 28. minutu Vrščani stekli najveću prednost na utakmici od 17 poena razlike (54:71). Već tada je bilo jasno da Vršac ide ka novoj poebdi a sve što su igrači Metalca uspeli je da košem Hukića u 37. minutu smanje na 6 poena razlike (71:77). Vršac je do kraja meča kontrolisao rezultat i zbivanja na terenu i sačuvao devetu pobedu ove sezone kojom je potvrdio lidersku poziciju na kraju 2016. godine.

Trener Đokić zadovoljan je igrom cele ekipe a najvažnije uloge u novoj pobedi, pored Krstovića imali su Marko Stojadinović i Koča Jovović. Dimić je igrao svega pet minuta i meč završio bez poena, razlog je povreda na poslednjem treningu uoči odlaska u Valjevo, u jednom duelu dobio je udarac i stradao je očni kapak.

Sledi pauza do 8. januara 2017. godine kada Vršac gostuje u Zemunu ekipi Mladosti.

Izvor: vrsaconline.com