Vrščanke poražene od Crvene zvezde

85
0
SHARE

Košarkašice Vršca poražene su od Crvene zvezde, rezultatom 79:69 (19:23, 19:15, 19:15, 22:16).

Izabranice trenera Stele Bošnjić i Danijele Rizvić odlično su počele meč u Hali Basketlend, bile bolji rival u prvom poluvremenu, uglavnom bile u vođstvu, ali nisu uspele da u istom ritmu izdrže do kraja.

Vršac je došao do prednosti od 6 poena (21:15) u 9. minutu, isto rezultatsko odstojanje zadržano je i početkom druge četvrtine, kada je u 12. minutu bilo 28:22. Zvezda je odgovorila serijom 6:0, došla do izjednačenja, ali su Vrščanke uzvratile trojkom Mandićeve i dvojkom Radovićeve za novo vođstvo od pet poena razlike (33:28). Do kraja prvog poluvremena vodila se žestoka borba, na odmor se otišlo sa nerešenim rezultatom (38:38).

Preokret je najavila najbolja igračica utakmice, Snežana Bogićević, trojkom za vođstvo Zvezde 51:44. Vrščanke su poslednju priliku za priključak imale u 32. minutu kada je Mandićeva smanjila na 59:55, ali samo dva minuta kasnije crveno – bele imale su dvocifrenu prednost 67:55, ponovo zahvaljujući efikasnoj Bogićevićevoj, čime je i rešeno pitanje pobednika.

CRVENA ZVEZDA: I. Katanić 8, Tešić, Zukanović, Prlja 10, Bogićević 26, A. Katanić 4, Naumčev 4, Bojović 3, Čubra, Đorđević 19, Jovanović, Mišeljić 5

VRŠAC: Ilić 4, Mandić 16, Ratković, Kerkez 2, Stjepanović, Stanković, Mitov 19, Jovanović, Mršić 14, Radović 11, Ćorda, Bošnjić

Beograd, Hala Basketlend, sudije: Ivana Ivanović, Miroslava Jovčin

Izvor: eVršac