Beočinci savladali Vrščane

190
0
SHARE

Fudbaleri Vršca izgubili su od ekipe Cemant iz Beočina, retultatom 0:1 (0:1). Beočinci su još jednom potvrdili da u Vršcu tradicionalno pružaju dobre partije i ostvarili važnu pobedu u borbi za opstanak.

Vrščani na ovom meču nisu ličili na tim iz prethodnih utakmica, izostala je, pre svega u prvom poluvremenu, njihova prepoznatljiva borbenost i požrtvovanje, a nije bilo ni previše kreativnosti i ideja za stvaranje povoljnih prilika. Gosti su zadnju liniju svoje odbrane pomerili daleko od svog gola a iz dobro organizovanih kontranapada opasno pretili preko Stankova, nekadašnjeg igrača Vršca.

Najopasnije situacije pred golom Cementa viđene su posle prekida, Roksa je u 32. minutu idealno centrirao, ali defanzivac Urošević nije uspeo da zahvati loptu glavom.

Pet minuta kasnije Cement je najavio ofanzivu, Bajić je pripremio zicer Stojakoviću, golman Matek je izvanrednom odbranom sačuvao mrežu.

U sledećoj akciji Beočinci su poveli, ponovo je Bajić bio inicijator napada, njegov centaršut prošao je kroz peterac domaćih, između mnogo igrača i stiago na nogu Proneka koji je sa pola metra ubacio u gol.

U drugom poluvremenu, Vršac je imao potpunu inicijativu, ali visoke lopte kojima su vezisti tražili napadača Vojnova bile su lak plan visokih defanzivaca Beočinaca.

Prave šanse za Vršac do kraja meča nije bilo, gosti su odneli ceo plen sa stadiona pod Kulom.

Vršac, Gradski stadion, gledalaca 200, sudija: Mikloš Gligor (Subotica) 7, strelci: Pronek u 39. minutu, žuti kartoni: Šarenac, Lukić, Vojnov, Janković, Jaćimovski (Vršac), Bajić, Stojaković, Pavlović (Cement)

VRŠAC: Matek 6,5, Janković 6,5, Lukić 6, Jaćimovski 6, Petrović 6,5, Rajkovača 6, Vuković – (od 26. Vojnov 6), Roksa 6,5 (od 46. Veličković 6,5), Šobat 6, Šarenac 6 (od 46. Gudan 6,5), Urošević 6,5

CEMENT: Romić 8, Pronek 7,5, Zgonjanin 7, Bjedov 7, Slijepčević 7, Bajić 7,5, Katanić 7, Simić 7, Spasojević 7 (od 89. Milić -), Stankov 7,5 (od 90. Belić -), Stojaković 7 (od 74. Pavlović -)
Igrač utakmice: Nemanja Romić

Izvor: eVršac