„Vršac“ namučio „Partizan“: Pobeda crno-belih posle teške borbe!

161
0
SHARE

Košarkaši Partizana su se namučili protiv sasvim solidne ekipe Vršca koja je pokazala da neće biti lak plen za ekipe koje su igrale ABA ligu. Prelomila serija od 14:0 na samom kraju.

Težak posao Partizana u prvom kolu Superlige, pobeđen je Vršac daleko teže nego što je bilo ko očekivao – 86:76 (21:26, 14:15, 26:22, 25:13).

Gledali smo egal utakmicu u prvih 5,6 minuta, ekipa Partizana nije uspela da se odlepi čak i nakon trojki Marinkovića i Andrića. Gosti su uspevali da sjajnim šutem pariraju crno-belima, a onda se prešli i u prednost.

Gosti su očigledno bili veoma dobro pripremljeni za ovaj meč, nošeni šutem Fundića i Jovovića stigli su i do dvocifrene prednosti u drugoj četvrtini. Moramo napomenuti i da su u tim trenucima igrali sjajnu odbranu.

Čuli su se i zvižduci tokom ovog dela meča, posebno nakon trojke koju je pogodio Đerić.

Ipak, pred kraj četvrtine Partizan se trgnuo, uspeo je da za kratak rok veže šest poena, a upravo je razlika bila 6 poena u korist Vršca na poluvremenu.

U nastavku gosti kreću još jače, a nakon trojke Jovovića bilo je 35:48. Držali su gosti odstojanje, sve do kraja treće deonice i trojke Hečera preko ruke za 54:57, a onda je upravo Hečer sa linije za slobodna bacanja smanjio na -1.

Kada je Majstorović uspeo da pogodi dvojku za 63:63, svi su videli Partizan kao ekipu koja će pobediti u ovom meču, ali ne i trener gostiju Đokić. Ponovo su gosti napravili seriju, Koča Jovović je uspeo da pogodi novu trojku za 68:74 na 5 minuta do kraja.

Onda je na scenu stupio Stefan Birčević.

Košarkaš Partizana je uspeo da pogodi trojku za 73:74, a onda je pogodio i dva slobodna bacanja za vođstvo crno-belih nakon dužeg vremenskog intervala.

Kada je Andrić pogodio trojku za 79:74 sve je bilo lakše po crno-bele, Džikić je mogao lakše da diše, kao i navijači Partizana.

Stegli su i odbranu igrači Partizana u poslednjoj deonici, gosti nisu imali šansi da ugroze domaće do kraja utakmice, pa crno-beli zasluženo slave pobedu u prvom kolu.

Kod gostiju najefikasniji Fundić sa 17 poena, Jovović je upisao 13, a Đerić 12. Kod Partizana Birčević 15, Marinković 12, Andrić 11, a Vrabac i Hečer po 10.