Pad u drugom poluvremenu uzrok poraza u Železniku

121
0
SHARE

Košarkaši Vršca izgubili su od ekipe FMP u Železniku, rezultatom 83:63 (26:25, 14:14, 24:11, 19:13).

Vršac je u Železniku odigrao odlično samo jedno poluvreme što je bilo nedovoljno da se izbegne ubedljiv poraz. Izabranici trenera Vladimira Đokića u drugom poluvremenu potpuno su zatajili, i kada je u pitanju realizacija u napadu i kada je u pitanju igra u odbrani, tako da je dobra u prvih dvadeset minuta ostala bez značajnijeg efekta. Vršac je u samo u prvoj četvrtini uspeo da postigne više poena nego u čitavom drugom poluvremenu, a FMP je meč praktično rešio u trećoj četvrtini kada je stekao 14 poena prednosti. Vršac je i u trećoj i u četvrtoj četvrtini imao duge serije od po pet minuta bez pogotka iz igre, napravio previše tehničkih grešaka i zbog toga nije uspeo da izbegne još jedan ubedljiv poraz od Pantera iz Železnika.

U ekipi Vršca najbolji utisak ostavili su Đerić, Savović, Minčev i Fundić, a najefikasniji je bio Mirko Đerić koji je ubacio pet trojki. U timu FMP-a odličan je bio kvartet Davidovac, Apić, Ljubičić Bolden, dok je najefikasniji bio Ljubičić sa 15 poena.

Vršac je odlično počeo meč i prvih deset poena postigao je preko dva naraspoloženija igrača, Đerić je ubacio dve trojke a Fundić dva puta bio siguran pod tablom za vošstvo od 10:8. Međutim, tada je usledila serija od tri vezane greške što su igrači FMP-a iskoristili i postigli tri uzastopne trojke (Ljubičić dve i Žižić) za vođstvo 17:10. Odgovor su imali Đerić, koji je trojkom smanjio zaostatak, i Savović koji je ubacio pet uzastopnih poena (trojka i dvojka) za novo vođstvo Vršca (18:17). U poslednja dva puta vođstvo je čak četiri puta prelazilo s jedne na drugu stranu da bi po isteku prvog perioda FMP imao minimalnu prednost 26:25.

U drugoj četvrtini Vršac je ponovo dobro počeo i serijom 6:0 poveo sa 31:26. Tada je usledio period od četiri minuta bez poena Vršca u kojem su igrači trenera Đokića promašili nekoliko otvorenih šuteva i napravili par tehničkih grečaka, pa je domaći tim preokrenuo rezultat u svoju korist i poveo sa pet poena razlike (38:33). U poslednja dva minuta Vrščani su Panterima dozvolili samo dva poena, postigli 6 i na odmor se otišlo sa minimalnim vođstvom FMP-a (40:39).

U trećoj četvrtini FMP je dominirao i taj deo meča rešio u svoju korist sa 13 poena razlike maksimalno koristeći greške igrača Vršca koji čitavih poet minuta nije uspeli da poentiraju iz igre. Tim iz Železnika uspeo je da dođe do dvocifrene prednosti (56:44) u 27. minutu i do kraja trećeg perioda razliku uvećao na plus 14 (64:50). U tom delu meča domaći su bili nezadrživi i ugrožavali koš Vršca sa svih pozicija.

U poslednjem periodu FMP je nastavio sa sigurnom igrom dozvolivši igračima Vršca da postignu svega 11 poena. U poslednjih pet minuta meča poene za Vršac postigao je samo Minčev dok je odličan timski procenat šuta iz prvog poluvremena sveden na prosečnih 36 odsto za tri i 44 odsto za dva poena. Kada se tome doda da je FMP ostvario i dominaciju u skoku i da su Vrščani imali 7 izgubljenih lopti više, jasno je da su domaći zasluženo ostvarili pobedu.

Hala u Železniku, gledalaca 500, sudije: Nikolić, Nešković, Prpa
FMP: Radanov 2 (3 sk), Čović, Davidovac 14 (4 sk, 6 as), Apić 12 (6 sk), Bursać 9 (2 sk), Šešlija 2 (2 sk), Kutlešić 4 (4 sk, 4 as), Žižić 9 (2 sk), Ljubičić 15 (5 as), Radovanović, Ostin 2, Bolden 14 (7 sk)
VRŠAC: Pavković, Pavlović 3 (4 sk), Mitrović, Glišić, Krstović 5 (2 as), Jovović 3 (4 as), Savović 9 (4 as), Jeftić 6 (5 sk), Minčev 10 (6 sk), Stojadinović, Fundić 12 (5 sk), Đerić 15 (6 as)

Izvor: eVršac